Zaznacz stronę

Jest wieczór, kończy się pierwszy dzień autokarowej wyprawy, która jest niczym innym jak tylko parafialną pielgrzymką po sanktuariach mazowieckich.

Około godziny 8:00 dotarliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego. Celem były dwa obiekty, mianowicie u oo. bernardynów Sanktuarium Matki Boskiej Piotrkowskiej, a potem oo. jezuitów Sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej. Senne miasto opuściliśmy dosyć prędko, kolejnym etapem były Domaniowice, a tam Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszycielki Strapionych.

Nieco dłużej byliśmy w Łowiczu. Najpierw w katedrze pięknej architektonicznie i bogatej w wystroju jak przystało na tego rodzaju obiekt. Podczas spaceru po Rynku drobne zakupy pamiątek w ludowym klimacie łowickim. Trzeba przyznać, że wybór był bardzo bogaty i gustowny. Żadnych kiczów.

Głównym punktem na dzisiaj była wizyta w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Opaczności Bożej. Te zakonnice pełnią posługę również w Zbrosławicach, dlatego prócz aspektu religijnego, przywiodło poczucie sympatii.

Wczesnym wieczorem dotarliśmy do Niepokalanowa, ale o tym nieco więcej wspomnę jutro, bo to ciekawe miejsce jest naszą bazą wypadową w dalszym ciągu pielgrzymki.