Zaznacz stronę

Powinienem zaplanować pracę w nowym tygodniu. Nie jest to trudne, bo częściowo robią to inni za mnie. Uświadamiam sobie uzależnienie, które może wydawać się symptomem braku wolności. Z drugiej jednak strony, mam poczucie swobody, bo nie muszę długo myśleć nad najbliższą przyszłością. Ktoś inny zapewnia nie dosyć, że zajęcie, to jeszcze uzyskanie jakiegoś przychodu.

Zapędziłem się w kozi róg snując rozważania na temat wolności i uzależnienia. Chyba jest tak z tym zagadnieniem, że należy mieć kontrolę nad tymi stanami istnienia w społeczeństwie i funkcjonować w komforcie psychicznym. Zrównoważona wolność dająca zgodę na zależność, która jest daleka od niewolnictwa.