Dzisiaj w słowni, konkretnie w strefie cardio, przyszedł mi pomysł na tekst. Dotyczy on sposobów na wyjście z deficytu pewnych wartości. Teraz siadłem i napisałem pierwszą zwrotkę:
Jeżeli czujesz się samotnie,
Brak ci miłości w codzienności
Nikt czule włosów twych nie dotknie,
To możesz problem ten uprościć,
Otworzyć oczy, serca nieco,
Uczucia same wnet nadlecą.
Jeśli jest pierwsza zwrotka, to drugą zacznę tak;
Jeśli pieniędzy ci brakuje…
Na tym etapie przerywam pisanie, zajmę się zwrotką trzecią. Będzie dotyczyła…
Jeśli brakuje ci odwagi….
Dobrze, już w myślach wiem co upchnę w treści, ale zostawiam ją, bo najważniejsza jest pointa. Ona trochę dotyczy mojego trybu życia:
Natomiast jeśli brak ci czasu
Nie licz, że skądś nadejdzie pomoc,
Nigdzie nie leży czasu zasób
Jak go odnaleźć nie wiadomo,
Więc nie wiem jak wyszperać pomysł,
Myślę, że jesteś już skończony.
Trochę to smutne, muszę przemyśleć podejście do życia, do nienapisanych zwrotek zresztą też. Szkic tekstu uzupełnię jutro.