Zaznacz stronę

Jeśli mam na mojej stronie umieszczać moje utwory, to z pewnością powinny znaleźć się teksty z Tarnogórskiego Kabaretu Literackiego „Tarnina”. Ten jest sprzed kilku lat, tematem sięga do studenckich lat:

Królik

– Szanowni państwo! – docent zaczął bardzo poważnie wykład z położnictwa zwierząt. Chcąc zajmować się rozrodem należy znać dokładnie zachowanie poszczególnych gatunków. Lekarz weterynarii musi w ogólności wiedzieć wiele o zwyczajach zwierząt domowych, ale szczególnie wrażliwą dziedziną jest seks, podobnie jak u ludzi. Jeśli nie zapewni się poprawnych warunków podczas aktu, może całość się wcale nie odbyć, a jeśli nawet się odbędzie, to bezskutecznie. Czasem może nawet dojść do tragedii. Tak się stało u nas, kiedy kazałem laborantowi pobrać nasienie od królika. Niby prosta sprawa, postawić samca przy samicy. Królikom zawsze się chce, więc wystarczy w odpowiednim momencie podczas skoku podstawić maleńki zbiorniczek i po krzyku. Niestety laborant zapomniał, że samiec po stosunku robi charakterystyczne salto do tyłu. Spadł więc biedak ze stołu na posadzkę i się zabił.

– Ktoś powie, że umarł w rozkoszy – zakończył docent. Taka śmierć nawet Casanovie się nie śniła. Może i tak, ale ja osobiście wolę z partnerką jeszcze się spotkać kilka razy.